|  |  |  |  |  | 

Artykuły Felietony Nowości Porady Teksty

Gry ćwiczące umysł

Gry ćwiczące umysł
Umysł może być potężnym narzędziem, gdy jest prawidłowo wykorzystywany. To dlatego niektórzy ludzie są w stanie zapamiętać całe książki i rozwiązywać skomplikowane zadania matematyczne.
Jednak dla większości mózg jest zawodnym mięśniem – takim, który trzeba trenować, aby wykorzystać jego potencjał. Jednym z najlepszych sposobów trenowania są gry ćwiczące umysły. To świetny sposób na stawianie sobie wyzwań, utrzymywanie zaangażowania i dobrą zabawę w tym samym czasie.

Gra 2048 polega na łączeniu ze sobą numerów tak, że tworzą one nową liczbę, która jest o numer wyższa niż oryginalna liczba (2, 3, 4, 5, 6, 8, i tak dalej). Łatwe, prawda? Sposób, w jaki ta gra trenuje twój mózg, polega na poprawie ogólnego poznania. Im więcej używasz swojego mózgu, tym lepszy się on staje. Dlatego właśnie ta gra jest tak świetna dla ludzi w każdym wieku. Może również pomóc w problemach z pamięcią.

Szachy to idealne rozwiązanie, gdy szukasz wyzwania dla swojego umysłu z czymś nieco bardziej złożonym niż liczby. Istnieje mnóstwo gier szachowych online, w których możesz grać przeciwko innym graczom z całego świata. Ludzie, którzy grają w szachy często zgłaszają poprawę pamięci, koncentracji i rozumowania.

gry-cwiczace-umysl

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Naklejka na legitymacje

    Naklejka na legitymacje

    Naklejka na legitymację Studiowanie wiąże się z wieloma rzeczami. Jedną z najbardziej typowych jest odebranie legitymacji studenckiej. Jest ona dokumentem o tyle ważnym, ponieważ zaświadcza o tym, czy ktoś jest adeptem uczelni wyższej. Za pomocą legitymacji studenckiej, student może uzyskiwać zniżki w wielu miejscach, np. w kolei. Trzeba jednak wiedzieć, że samo posiadanie legitymacji nie

  • Organizacja absolutorium

    Organizacja absolutorium

    Absolutorium, czyli jak hucznie zakończyć studia Słowo absolutorium ma swoje korzenie w języku łacińskim i oznacza po prostu zwolnienie. Jednakże w kulturze akademickiej używane jest do stwierdzenia zakończenia studiów jeszcze przed otrzymaniem dyplomu licencjackiego lub magisterskiego. Jest to bardzo ważnym moment w życiu studenckiej braci. Organizacja absolutorium jest więc również bardzo ważna. W tym dniu