|  | 

Teksty

Organizacja absolutorium

Absolutorium, czyli jak hucznie zakończyć studia
Słowo absolutorium ma swoje korzenie w języku łacińskim i oznacza po prostu zwolnienie. Jednakże w kulturze akademickiej używane jest do stwierdzenia zakończenia studiów jeszcze przed otrzymaniem dyplomu licencjackiego lub magisterskiego. Jest to bardzo ważnym moment w życiu studenckiej braci. Organizacja absolutorium jest więc również bardzo ważna. W tym dniu spotykają się wszyscy przedstawiciele danego wydziału, zarówno profesorowie, pracownicy administracyjni i oczywiście studenci ostatnich lat studiów ( z różnych kierunków), którzy ubierają się w eleganckie togi a na głowy przywdziewają birety. Wykładowcy zwykle wygłaszają przemówienia. Później następują podziękowania oraz wręczenia kwiatów. Studenci ponad to otrzymują pamiątkowe dyplomy ukończenia studiów. Te prawdziwe dostaną nieco później. Absolutoria zwykle odbywają się w lipcu, gdy większość studentów jest już po obronach licencjackich i magisterskich. Udział w absolutorium jest całkowicie dobrowolny. Warto jednak wybrać się na tego typu uroczystość, ponieważ jest ogromne przeżycie, a zdjęcia z tego wydarzenia będą świetną pamiątką.

organizacja-absolutorium

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Naklejka na legitymacje

    Naklejka na legitymacje

    Naklejka na legitymację Studiowanie wiąże się z wieloma rzeczami. Jedną z najbardziej typowych jest odebranie legitymacji studenckiej. Jest ona dokumentem o tyle ważnym, ponieważ zaświadcza o tym, czy ktoś jest adeptem uczelni wyższej. Za pomocą legitymacji studenckiej, student może uzyskiwać zniżki w wielu miejscach, np. w kolei. Trzeba jednak wiedzieć, że samo posiadanie legitymacji nie

  • Agencja influencerów

    Agencja influencerów

    Agencja influencerów – co to jest? Jesteś początkującym twórcą internetowym, masz dużo pomysłów, ciekawy kontent oraz stałą grupę odbiorców? Chciałbyś poszerzyć zakres swoich działań, ale nie wiesz, od czego zacząć lub po prostu brakuje Ci czasu na różne rzeczy? Podpowiemy Ci, z czego możesz skorzystać i kto może Ci pomóc. Najlepszym wyborem jest agencja influencerów.