|  |  |  |  |  | 

Artykuły Felietony Nowości Porady Teksty

Przedszkole Wilanów

Język obcy w przedszkolu, a korzyści dla dziecka
Zarówno przedszkola publiczne, jak i prywatne mogą pochwalić się mocno rozbudowaną bazą programową wzbogaconą zajęciami dodatkowymi. Wśród nich prym nadal wiodą lekcje języków obcych, na które dzieci bardzo chętnie uczęszczają. To dobra inwestycja, która przynosi wiele dobrego.

Nauka języka obcego w przedszkolu – jak wygląda?

Lekcja języka innego niż ojczysty odbywa się z reguły po zakończeniu zajęć programowych. 2, 3-latki uczestniczą w 15-minutowych zajęciach prowadzonych przez lektora lub native speakera, dzieciom starszym poświęca się pół godziny. Nauczyciel mówi wyłącznie w języku obcym, przez co dziecko jest zmuszone, aby komunikować się z nim tylko w wybranym języku. Dzięki temu szybciej przyswaja słówka i dłuższe sformułowania.

Język obcy w przedszkolu – korzyści dla najmłodszych

Badania wykazały, że dorośli Polacy w kontakcie z cudzoziemcami najbardziej boją się oceniania i kompromitacji. Blokada językowa znacznie utrudnia swobodną wymianę zdań w obcym języku. Dzieci, które mają kontakt z językiem obcym już od najmłodszych lat, naturalnie przełamują tę barierę w przyszłości. To oczywiście owocuje wieloma sukcesami, dostaniem się na wymarzone studia oraz dobrze płatną posadą. Przedszkole Wilanów także oferuje swoim wychowankom zajęcia dodatkowe z języka obcego.

przedszkole-wilanow

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Naklejka na legitymacje

    Naklejka na legitymacje

    Naklejka na legitymację Studiowanie wiąże się z wieloma rzeczami. Jedną z najbardziej typowych jest odebranie legitymacji studenckiej. Jest ona dokumentem o tyle ważnym, ponieważ zaświadcza o tym, czy ktoś jest adeptem uczelni wyższej. Za pomocą legitymacji studenckiej, student może uzyskiwać zniżki w wielu miejscach, np. w kolei. Trzeba jednak wiedzieć, że samo posiadanie legitymacji nie

  • Organizacja absolutorium

    Organizacja absolutorium

    Absolutorium, czyli jak hucznie zakończyć studia Słowo absolutorium ma swoje korzenie w języku łacińskim i oznacza po prostu zwolnienie. Jednakże w kulturze akademickiej używane jest do stwierdzenia zakończenia studiów jeszcze przed otrzymaniem dyplomu licencjackiego lub magisterskiego. Jest to bardzo ważnym moment w życiu studenckiej braci. Organizacja absolutorium jest więc również bardzo ważna. W tym dniu