|  | 

Nowości

Przepisywanie nagrań

Jak szybciej zapamiętywać informacje?
Na pewno wiele razy spotkałeś się z tym problemem. Na wykładach zapisujesz każde wypowiedziane przez nauczyciela słowo. To samo robisz ze slajdami. Pomimo całych segregatorów wypełnionych notatkami niewiele z tej wiedzy zostaje Ci w głowie. Próbujesz więc wkuwać regułki i według starej zasady Trzech Z zapominasz o nich tuż po egzaminach.

Nie tędy droga. Klucz do zapamiętania leży w zrozumieniu tematu, którego chcesz się nauczyć. Na nic nie zdadzą się wykute na blachę, długie i skomplikowane zdania, jeśli wystarczy trochę inaczej zadane pytanie, a nie będziesz już w stanie odpowiedzieć.

Zamiast bezmyślnie wypełniać kolejne puste kartki, spróbuj nagrywać wykłady, a następnie odtwarzać je w domu i zapisywać innymi słowami. Przepisywanie nagrań da Ci dużo więcej czasu na zastanowienie się, czego właściwie słuchasz. Jeśli dodatkowo będziesz używać własnych słów do opowiedzenia tego samego, to szybko zrozumiesz każde zagadnienie.

Jeśli chcesz dodatkowo utrwalić poznaną w ten sposób wiedzę, spróbuj przekazać ją zupełnemu laikowi. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że potrafisz wytłumaczyć dany temat i wypadniesz świetnie na kolejnym egzaminie.

przepisywanie-nagran

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Liceum zaoczne Warszawa

    Liceum zaoczne Warszawa

    Liceum w Warszawie dla każdego Planując swoją edukację, większość osób zakłada uczęszczanie do liceum ogólnokształcącego, technikum lub zawodówki. Ostatecznie jednak okazuje się, że w wielu przypadkach koniecznością jest przystąpienie do nauki w liceum zaocznym. Szkoły takie pozwalają na to, aby pracować i jednocześnie uczyć się do matury. Są zatem świetnym krokiem ku temu, aby ostatecznie

  • Agencja influencerów

    Agencja influencerów

    Agencja influencerów – co to jest? Jesteś początkującym twórcą internetowym, masz dużo pomysłów, ciekawy kontent oraz stałą grupę odbiorców? Chciałbyś poszerzyć zakres swoich działań, ale nie wiesz, od czego zacząć lub po prostu brakuje Ci czasu na różne rzeczy? Podpowiemy Ci, z czego możesz skorzystać i kto może Ci pomóc. Najlepszym wyborem jest agencja influencerów.