|  |  |  |  |  | 

Artykuły Felietony Nowości Porady Teksty

Szkolenie z asertywności

Sztuka odmawiania
Każdy czasem nie ma na coś ochoty. Kultura i dobre wychowanie utrudniają niekiedy odmówienie komuś oddania przysługi lub udzielenie pomocy w sytuacji, kiedy wcale nie jest to do końca takie konieczne. Mówienie „nie” w takich momentach okazuje się być sztuką, która wymaga przemyślenia i odpowiedniego reagowania.
Pomocne może być w tym szkolenie z asertywności, czyli właśnie sztuki odmawiania.
Wszędzie: w miejscu pracy, w szkole, w domu i wśród dobrych znajomych mogą znaleźć się osoby, które bywają nawet nieświadomie uzależnione od czyjejś pomocy lub zwykłego wyręczania. Jeśli w ich otoczeniu znajdzie się osoba, która z kolei z racji dobrego usposobienia ulega tym kaprysom, może niekontrolowanie stać się ofiarą swojej słabej woli.
Wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że albo wykorzystuje innych, albo daje sobą manipulować. Wiedza na temat asertywności może naświetlić ten aspekt, który w wielu przypadkach bywa prawdziwym problemem i może prowadzić do popsucia nawet najlepszych relacji między przyjaciółmi.
Niestety może się okazać, że dobry uczynek to nie zawsze coś pozytywnego.

szkolenie-z-asertywnosci

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Naklejka na legitymacje

    Naklejka na legitymacje

    Naklejka na legitymację Studiowanie wiąże się z wieloma rzeczami. Jedną z najbardziej typowych jest odebranie legitymacji studenckiej. Jest ona dokumentem o tyle ważnym, ponieważ zaświadcza o tym, czy ktoś jest adeptem uczelni wyższej. Za pomocą legitymacji studenckiej, student może uzyskiwać zniżki w wielu miejscach, np. w kolei. Trzeba jednak wiedzieć, że samo posiadanie legitymacji nie

  • Organizacja absolutorium

    Organizacja absolutorium

    Absolutorium, czyli jak hucznie zakończyć studia Słowo absolutorium ma swoje korzenie w języku łacińskim i oznacza po prostu zwolnienie. Jednakże w kulturze akademickiej używane jest do stwierdzenia zakończenia studiów jeszcze przed otrzymaniem dyplomu licencjackiego lub magisterskiego. Jest to bardzo ważnym moment w życiu studenckiej braci. Organizacja absolutorium jest więc również bardzo ważna. W tym dniu